3-Yerden Isıtma - Argen 2

İçeriğe git

Ana menü:

3-Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri
Argen olarak elektrikli yerden ısıtma sektörünün ilklerindeniz. Uzman teknik kadromuz, kullandığımız teknoloji, titizliğimiz ve farklı pekçok alandaki uygulamalarımız bizi yerden ısıtma sektöründe ayrıştırmıştır.  Yerden ısıtma sistemleri iç mekanlarda ısıtma, dış mekanlarda da kar-buz çözme ve donmayı önleme amaçlı kullanılmaktadır. İç mekanlardaki yerden ısıtma 2 temel amaç için uygulanmaktadır.

Soğuk hava zeminde olduğundan ve vücudun ısınması ayaktan başladığından yerden ısıtma konforlu ısınma amaçlı kullanılmaktadır.
Yerden ısıtmada uygulama zemin altında olduğundan mekanlarda alan kazanılmakta ve mobilyalar isteğe uygun, kısıtlanmadan yerleştirilebilmektedir.
Elektrikli yerden ısıtma

Elektrikli yerden ısıtma; 10 yıl garantilidir. Kullanım ömrü 50-60 yıla varmaktadır.
Elektrikli yerden ısıtma; bakım gerektirmez.
Elektrikli yerden ısıtma; %99,9 verim ve enerji tasarrufu sağlar.
Elektrikli yerden ısıtma; bağımsız ısı kontrollüdür. Her oda, koridor vb. ayrı ayrı kumanda edilebilir.
Elektrikli yerden ısıtmada; ısıtılan alanın her noktasında aynı ısıya ulaşıldığından, ısı homojen yayılır.
Elektrikli yerden ısıtmada; 21-22 derecelik oda ısısına ulaşmak için ısıtılmış zeminin sıcaklığı 26 dereceyi geçmez; meydana gelebilecek hava akımı minimal düzeyde kalır ve toz parçacıkları oluşmaz.
Elektrikli yerden ısıtma; havayı kurutmadığından sağlıklı ve konforlu ısınma sağlar.
Elektrikli yerden ısıtma; solunum problemi olanları, dolaşım problemi olanları rahatsız etmez.
Elektrikli yerden ısıtmada; uygulama süresi daha kısadır. Kot farkı minimumdadır.
Elektrikli yerden ısıtma nerelerde kullanılır?

İç mekânlar: Yazlık ve kışlık evlerde, apartman dairelerinde, çocuk odası, yatak odası, banyo gibi tek bir odada, yat, tekne, ofis, otel, pansiyon, lokanta, kafe, cami gibi alanlarda elektrikli yerden ısıtmayı kullanabilirsiniz. Elektrikli yerden ısıtmada; 21-22 derecelik oda ısısına ulaşmak için ısıtılmış zeminin sıcaklığı 26 dereceyi geçmez.

Dış mekânlar: Garaj girişleri ve rampalarda, çatı, su olukları, su borusu, yol, otoban, tünel giriş-çıkışları, futbol sahaları, havaalanı, helikopter pistlerinde, sera, ev, ofis, mağaza girişleri, üst geçit merdivenleri gibi pek çok alanda soğuk hava şartlarından kaynaklanan kayma, kaza gibi tehlikeleri önlemek ve konfor sağlamak amacıyla elektrikli yerden ısıtma en uygun, en pratik ve en ekonomik çözümdür.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön